Berichtloket: een declaratie zoeken
Handleiding voor het zoeken naar declaraties via het VECOZO Berichtloket.
Er is een aparte zoekfunctie voor het zoeken naar declaraties. De declaraties zijn ook te vinden via het menu 'Berichten zoeken', maar bij declaraties is vaak specifieke informatie gewenst. Die informatie wordt snel en overzichtelijk getoond via het menu 'Declaraties zoeken':
Op dit scherm ziet u bovenaan een aantal zoekcriteria. Onder de filteropties ziet u een lijst met declaraties die aan het opgegeven zoekfilter voldoen. Om de gegevens over een individuele declaratie te bekijken of de retourinformatie daarvan te downloaden klikt u op de regel van de gewenste declaratie. Dan opent het detailscherm van die declaratie.
Het zoekresultaat is standaard gesorteerd op datum en tijd, met de laatst ingediende declaraties bovenaan. U kunt de lijst ook op een van de andere kolommen sorteren. Door op de kolomtitel te klikken kunt u het zoekresultaat oplopend of aflopend sorteren.
Via de knoppen 'Vorige' (<) en 'Volgende' (>) kunt u bij een zoekresultaat dat uit meerdere pagina's bestaat bladeren door de verschillende pagina's. Het aantal zoekresultaten per pagina (10, 25, 50 of 100) kunt u links onderaan de pagina instellen.
Declaraties en retourbestanden downloaden
Via de selectievakken vooraan elke regel kunt u een of meer declaraties selecteren. Bovenaan de lijst met zoekresultaten ziet u dan een downloadknop. Via deze knop kunt u de geselecteerde declaraties en, indien beschikbaarbaar en downloadbaar, de bijbehorende retourinformatie in één keer opslaan. De ingediende declaraties en retourbestanden worden dan samen in één zipbestand opgeslagen op uw pc.
U kunt de retourberichten ook één voor één downloaden via het detailscherm van de betreffende declaratie.
Zoekresultaat exporteren naar Excel
Via de knop ‘Exporteer’ () rechts boven de lijst kunt u de volledige lijst met het zoekresultaat inclusief de totaalbedragen exporteren naar een Excel-bestand en van daaruit eventueel printen.
Zoekfilter gebruiken
Via het zoekfilter kunt u met behulp van één of meer criteria naar ontvangen en verzonden berichten zoeken.
Via de knop Meer filters kunt u een aantal extra zoekmogelijkheden gebruiken :
Bij het zoeken op Afzender of Geadresseerde kunt u de 8-cijferige AGB-code van de praktijk of instelling, de 4-cijferige UZOVI-code van een zorgverzekeraar of zorgkantoor, of de 4-cijferige gemeentecode van een gemeente opgeven. Bij het zoeken op Indiener kunt u een 6-cijferige VECOZO-code opgeven.
U kunt deze codes zelf invoeren, of opzoeken via het vergrootglas naast het zoekveld. Er verschijnt dan een extra scherm. Daarop kunt u met behulp van diverse criteria de code van de gewenste partij opzoeken. Klik op het zoekresultaat van uw keuze om de bijbehorende code in de zoek-opties van het filter te plaatsen.
Nadat u alle gewenste criteria heeft ingesteld klikt u op de knop ‘Filter’. De lijst met zoekresultaten toont dan alle declaraties die aan de ingevoerde zoekcriteria voldoen. De gekozen criteria (het actieve filter) ziet u in de gele balk.
Voor een nieuwe zoekopdracht kunt u het filter aanpassen (zoekcriteria toevoegen of verwijderen) of het filter wissen en opnieuw instellen. Daarna klikt u opnieuw op de knop Filter.